top of page
11 (7).JPG

צילום: באדיבות העירייה

להשאיר חותם במגדל העמק

הקדמה

״מגדל העמק מפיחה השראה בתושביה, ממש כמו במתיישביה הראשונים״ 

מורשת אינה רק תיעוד של העבר, אלא הזדמנות ליצירת חיבור בין הדורות ותחושת גאווה במקום בו בנו את ביתם. האוטוגרפרס הוא מיזם אומנות תיעודי ששם לו למטרה לחבר את הקהילה למורשת הייחודית לה, דרך תיעוד אומנותי של ותיקיה. התוצרים המרהיבים משקפים את ההיסטוריה דרך עיניהם של האנשים שחוו אותה באמצעות אומנים מוכשרים שמתעדים אותם. הצגת התוצרים בתערוכה נודדת מחברת בין הדורות, הקהילות והתרבויות השונות בעיר. 

 

התרגשנו להגיע עם המיזם בפעם הראשונה למגדל העמק, עיר שמפיחה השראה בתושביה בהווה, ממש כמו במתיישביה הראשונים בשנת 1953.  דרך המפגשים המיוחדים עם ותיקי מגדל העמק הבנו עד כמה העיר הזו מיוחדת, ועד כמה שם העיר משקף את הישגי התושבים. בעמק הפורח והמופלא הזה קם לו מגדל. פגשנו ביישוב שנבנה במהלך הדורות נדבך על נדבך, מתוך תחושת שליחות וציונות. מגדל של תרבויות המורכבות זו על זו וזו לצד זו. את היסודות הניחו המתיישבים הראשונים, שעד היום מדברים באהבה רבה על עירם, ואליהם נוספו תושבים נוספים שבאו מארבע כנפות תבל. במיזם זה פגשנו את אדינה שעלתה מאתיופיה, יעקב שעלה ממרוקו, חיה שעלתה מפולין, חצרון מהודו וליאוניד ממולדובה ועוד רבים ורבות, כל אחד ואחת ותרומתם המיוחדת לעיר ולתושביה.

 

אנו מודים לכל מי שתרם להצלחת המיזם: המתועדים והמתועדות ששיתפו בסיפורם, הצלמים והכותבים שהשתתפו ותיעדו, ולעיריית מגדל העמק ומפעל הפיס שנתנו את התמיכה ליצירה כולה. זוהי זכות עבורנו לספר את סיפורם של מקצת מאנשיה הטובים של העיר, ודרכם לשקף את מסעה של מגדל העמק. אין ספק שיש עוד סיפורים רבים לספר, ואנו מקווים שהקשרים שהחלו רק יעמיקו את שורשיהם ויוסיפו לחיזוק המארג החברתי המיוחד של העיר.

בברכה,

קרן־אור רוזנבאום

מייסדת ״האוטוגרפרס״

1.png
אודות
שותפים

תודה לשותפים שלנו:

LOGO-01.png
logo-migdal-haemek (1).png
לוגו פיס.jpg

דברי ברכה

תושבות ותושבים יקרים,

 

מיזם "האוטוגרפרס", המתקיים בשיתוף "מפעל הפיס", מספק הצצה לעשייתם רבת השנים של נכבדי העיר הוותיקים ומביא באמצעותם את סיפורה של מגדל העמק וסיפורם של אנשים שבחרו להקים בעיר את ביתם ולגדל בה את משפחותיהם.

הסיפורים על הילדות וההתבגרות בעיר שנמצאת בתקופת פיתוח ובנייה מתמשכת, שופכים אור על ימים תמימים בהם הסתפקו במועט וחיו בשמחה ובאחדות. בעיניי יש חשיבות רבה להכיר ולהוקיר את המורשת והעבר של המקום עוד בטרם הפכה מגדל העמק מעיירת פיתוח למעצמת היי־טק וחינוך, כדי שנעריך את הדרך שעשינו עד הלום. מגדל העמק שמרה על צביונה הייחודי הטובל בטבע וממשיכה לעורר השראה ושלווה, בתושביה ומובילה משפחות לנטוע בה את ביתן, בעיר משגשגת שאת עתידה אנו בונים ומפתחים כל יום. 

אני רואה במיזם "האוטוגרפרס" פרויקט חשוב שנותן מקום של כבוד לוותיקי העיר ולקשר הבין דורי. 

 

שלכם, 

אלי ברדה, 

ראש העיר מגדל העמק

דבר ראש העיר
סיפורים
Asset%201%D7%A8%D7%A7%D7%A2_edited.png
Gold logo.png

עקבו אחרינו

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

 © The Autographers |  כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם 

blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page