רחפן נס ציונה1.jpg

להשאיר חותם בגאווה - תל אביב

הקדמה

בכל צעד שתפסעו ברחובות העיר תל אביב, תוכלו לחוש בפעימות ההיסטוריה המשקפות את מלאכת הבנייה והתקומה, רוח היזמות והעשייה, ותחושת האהבה על כל גווניה, שחשים התושבים לעיר שלנו. לקהילה הגאה חלק בלתי נפרד בפסיפס האנושי הייחודי של תל אביב וכן, גם במורשתה.

את המורשת הזו ביקשנו להאיר במסגרת תערוכת "להשאיר חותם בגאווה", שמעניקה לנו הזדמנות לשתף בהיסטוריה ובדרך שעברה הקהילה הגאה בעירנו, באמצעות סיפוריהם האישיים של ותיקיה, ומייצרת שיח מעמיק על הדרך שעברנו כחברה. 

 

 מיזם זה מקום של כבוד ומחזק את ותיקי הקהילה הלהט"בית, כמו גם הקשר בין הדורות ובין הקהילות בעיר תל אביב. התערוכה מעוררת השראה במיוחד מאחר והיא מעניקה במה לאנשים שבעבר נדחקו לשוליים, ואילו כיום, אנו פועלים להאיר את פועלם ולהודות להם על כך. מהשיחות עולים תיאורים על עבר חשוך במהלכו נאבקו עבור הזכות להיות מי שהם, וקריאה לדור הצעיר – להיות מעורב, אכפתי ופעיל למען האחר.

 

תודתנו העמוקה לוותיקים ולוותיקות על הנכונות לשתף בסיפורם. זוהי זכות גדולה להאיר חלקים חשוכים בהיסטוריה, עבור עתיד טוב יותר לחברה כולה.

"תערוכת 'להשאיר חותם בגאווה' מעניקה לנו הזדמנות לשתף בהיסטוריה ובדרך שעברה הקהילה הגאה בעירנו"

 

ייזום אומנותי: מיזם ״האוטוגרפס״ The Autographers

בשיתוף המרכז הגאה, עיריית תל אביב.

2022

תודה לשותפים שלנו

לוגו עמית חדש 2016.jpg
לוגו נס ציונה.jfif
mifaal hapais_games_2018.jpg

דברי ברכה

מיזם "האוטוגרפרס", מעניק לנו הצצה ייחודית אל ההיסטוריה הכואבת של מלחמת העולם השנייה והפעם עם זרקור לשורדי השואה, שהיו אז בחלקם רק ילדים. בבגרותם בחרו לבנות את חייהם בנס-ציונה, ובבחינות רבות הם 'היסטוריה מהלכת'. התוצרים אוגדו לתערוכת  'גיבורי מלחמת העלם השנייה' שמרגשת כל מי שנחשף אליה ושתגיע לדור הצעיר בעירנו. 

זוהי חובתנו המוסרית לשתף את סיפורי המתועדים, לזכור את המחיר שגבתה מלחמת העולם השנייה מהעולם בכלל ומהקהילה היהודית בפרט ולהנחיל ערכים של הוקרת הגבורה והסולידריות זה לזו.  מיזם זה מהווה גם ההזדמנות לעלות על נס את הוותיקים החיים בעיר, אלו ששרדו את הזוועות, לחמו בצבאות ובמחתרות, ואלו שהיו בעורף כמו שורדי מצור לנינגרד ושרדו בזכות תושייה, סולידיות ותקווה.

 

בתקופה זו, עת אנו מתמודדים עם מציאות חדשה בצל הקורונה, אני רואה חשיבות רבה במיזם זה שנותן מקום של כבוד לגיבורים אלו בעירנו. תודתי לכל העוסקים במלאכה, בראש ובראשונה - למתועדים על תרומתם והנכונות לשתף בסיפורם,  לאגף הרווחה והשירותים החברתיים אשר הובילו את המיזם לצד צוות 'האוטוגרפרס' , אשר יחד יצרו תוצרים מרהיבים שהשאירו חותם בלב כולנו.

 

שלכם,

שמואל בוקסר

ראש עיריית נס ציונה