top of page
כריכה צילום אליז.JPG

צילום:  אליז-נטלי אזואלוס

להשאיר חותם בכפר סבא
       

1.png

להסדרי נגישות פרטניים   09-7649278 | oritb@ksaba.co.il

הקדמה

"הקסם של כפר סבא נשאר בה עד היום"

״האוטוגרפרס״ הוא מיזם אומנות תיעודי בינלאומי המפגיש בין אומנים לבין עדים למאורעות היסטוריים. התערוכה הנודדת משקפת את ההיסטוריה דרך עיניהם של האנשים שחוו אותה באמצעות אומנים מוכשרים שמתעדים אותם. בכך היא מחברת בין הדורות, הקהילות והתרבויות השונות בעיר.

 

זו השנה הראשונה שהמיזם פועל בכפר סבא וחושף דרך ותיקיה את אוצרותיה ההיסטוריים, שהם בבחינת נכס לאומי. החלטנו להעניק במה מיוחדת לאנשים שהותירו חותם בעשייתם בקהילה, בין במהלך חייהם ועבודתם, בתחום הרפואה, החינוך והנוער, ובין במסגרת התנדבות למען האחר. 

 

בין עשרות הצלמים והכותבים שפעלו במיזם ישנם כאלה בשנות העשרים לחייהם וגם כאלה שפרשו לגמלאות, ולכולם משותפת האהבה לעיר והרצון לגלות את אנשיה. השנה השתתפו גם קרובי משפחה, דבר שהוסיף לא רק לחיזוק הקשר הבין־דורי בכפר סבא אלא גם לחיזוק הקשר המשפחתי. כך למשל ביקשה חן לתעד את סבה וסבתה ואת מסעם ארצה מאיראן. מרגש היה לקרוא כיצד רואים הנכדים את הדור הוותיק, ולממש את רצונם הכנה לתעד את הסיפורים ולשתפם עם הדורות הבאים. והרי יותר מהכול מלמד הדבר על הקהילה בכפר סבא, שבה מעניקים מקום של כבוד לעבר ולמורשת, אך גם מסתכלים קדימה אל העתיד שאנו יוצרים יחד. 

 

המסע הזה היה מרגש לכולנו, ואין בלבי ספק כי זוהי רק תחילתו וכי הקשרים שנרקמו ימשיכו להעמיק את שורשיהם.

 

בברכה,

קרן־אור רוזנבאום

מייסדת ״האוטוגרפרס״ 

אודות
שותפים

תודה לשותפים שלנו:

מינהלת 1.jpg
לוגו מינהלת אזרחים ותיקים (1) (1).jpg
לוגו כפר סבא.png
לוגו פיס.jpg
"חגיגות 120 השנים לכפר סבא הן הזדמנות לחגוג את מורשתנו"

דברי ברכה

תושבות ותושבים יקרים,

 

סיפורה של כפר סבא הוא סיפורם של האנשים שבחרו להקים בה את ביתם ולהקדיש למענה את חייהם בתחומי חינוך, רפואה, ביטחון, קהילה והתנדבות. מיזם זה מעניק במה לאותם אנשים, בתערוכה המתעדת את סיפורי חייהם מעוררי ההשראה, האיתנות, העוצמה והרגש.


השנה, אנו מציינים את חגיגות 120 השנה להיווסדה של העיר האהובה שלנו, שנוסדה כמושבה חקלאית על ידי קבוצת יזמים – בראשם יחיאל מיכל פינס וחתנו נח קרלינסקי.

 

כמו בעבר כך גם כיום – אנו שומרים על צביונה הייחודי של כפר סבא, עיר שוקקת חיים בתוך טבע ירוק ושלו, עיר המטפחת קהילה תוססת לצעירים וותיקים כאחד. עיר המובילה בערכים של נתינה ומנהיגות חברתית, בחינוך ובשביעות רצון תושביה מאיכות החיים בעיר. עיר השומרת על המורשת וההיסטוריה, לצד חדשנות מתקדמת.

 

מיזם התיעוד של מינהלת אזרחים ותיקים מאפשר לנו הצצה ייחודית אל ההיסטוריה המרתקת והענפה של כפר סבא, באמצעות סיפוריהם של תושבי המקום הוותיקים, שהשאירו את חותמם בפעילויות ובלבבות האנשים בתחומי עשייה מגוונים: רפואה, התנדבות, ביטחון, חינוך, מוזיקה, גבורה, קהילה ועוד. 

 

תודה לכל העוסקים במלאכה, לוותיקי העיר על תרומתם ועל הנכונות לספר את סיפורם ולשתף אותנו, לצלמים והכותבים האיכותיים על ההשקעה, למינהלת אזרחים ותיקים על ההובלה לצד חברת ״האוטוגרפרס", ולכל מי שלקח חלק בחשיפת הסיפורים והדרך הארוכה שעשינו מאז ימיה הראשונה של המושבה כפר סבא ועד היום. 

 

איחולינו לעוד שנים רבות של קהילה ומשפחה בעיר כפר סבא, שנדע להמשיך להוביל את עירנו ואת ילדינו לעתיד טוב יותר, בעיר הטובה בישראל.

 

 עיריית כפר סבא

דבר ראש העיר
סיפורים
1.png
Asset%201%D7%A8%D7%A7%D7%A2_edited.png
Gold logo.png

עקבו אחרינו

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

 © The Autographers |  כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם 

blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page