top of page
כריכה צילום ערן קםםלן.jpg

להשאיר חותם בברנר

צילום: ערן קפלן

הקדמה

״להשאיר חותם״ הינו מיזם אומנות תיעודי בינלאומי המפגיש בין אומנים לבין עדים למאורעות היסטוריים. התערוכה הנודדת משקפת את ההיסטוריה דרך עיניהם של האנשים שחוו אותה באמצעות אומנים מוכשרים שמתעדים אותם. בכך היא מחברת בין הדורות, הקהילות

והתרבויות השונות בעיר.

התרגשנו להגיע עם מיזם ״להשאיר חותם״ בפעם הראשונה למועצה אזורית ברנר שמציינת 70 שנה, ולגלות דרך ותיקיה את אוצרותיה ההיסטוריים. הודות להתיישבות החקלאית של חלוצי יישובי מועצה אזורית ברנר, לאזור מקום חשוב בהיסטוריה של התפתחות היישוב היהודי. במסע התיעודי שלנו הכרנו את סיפורי המייסדים, אלו שהגיעו ללא כל הכשרה חקלאית, וחלקם אף ללא ידיעת השפה העברית, אך שבלבם פעמה הציונות ואהבת

המולדת. הם הפריחו את השממה, ויצרו יש מאין – דרך עבודת האדמה, שמירה על הגבולות, הקמת תשתיות ומוסדות ופיתוח האזור. הכרנו אנשים שכל הווייתם היא נתינה לקהילה, אנשי חינוך ורוח, אשר הותירו חותם בלבבות רבים. כולם מעידים על כך שזהותם קשורה במקום אותו עזרו לפתח. ניכר שעד היום האזור מפיח השראה בתושביו, ממש כפי באותם מתיישבים חלוצים ראשונים.

תוצרי המסע שלנו בשבילי הזיכרונות, מעניקים מקום וכבוד לעבר ולמורשת, אך גם רוח רעננה עם מבט קדימה דרך עיני היוצרים. המסע הזה היה מרגש לכולנו, אך אין בליבי ספק, שזוהי רק תחילתו והקשרים שנרקמו ימשיכו להעמיק את שורשיהם.

 

בברכה,

קרן-אור רוזנבאום

מייסדת ״להשאיר חותם״

1.png
אודות
שותפים

תודה לשותפים שלנו:

לוגו פיס.jpg

דברי ברכה

תושבות ותושבים יקרים,

 

מיזם התיעוד ״להשאיר חותם בברנר״, באדיבות מפעל הפיס, מעניק לנו הצצה ייחודית אל ההיסטוריה המרתקת והענפה של אזורנו באמצעות סיפוריהם של תושבי המקום הוותיקים.

 

במיזם זה נאגדו סיפורים מרתקים מעברה של מועצה אזורית ברנר, אנשים שהשאירו את חותמם בפעילויות ובלבבות האנשים. אנשי עשייה, תרבות ורוח שתרמו להתפתחות הפיזית והרוחנית של המקום ותושביו. נוכחנו לגלות את עוצמת התערוכה המעוררת השראה, שהעניקה במה לסיפורי הוותיקים המתועדים בה ומרגשת כל מי שנחשף אליה.

 

כמי שנולד, גדל והתחנך במועצה שלנו אני רואה במיזם זה פרויקט חשוב שנותן מקום של כבוד ומחזק את ותיקי המועצה כמו גם הקשר בין הדורות ובין הקהילות. אני מאמין שחשוב לגדל כאן דור חדש של צעירים בעלי ערכים, אזרחים אכפתיים וטובים למדינה ולחברה, ושתפקידנו הוא לחבר אותם למורשת האנשים שהקימו את המקום. מיזם זה הוא חלק מהפעילות שלנו לשימור המורשת המקומית, שהיא מקור גאוותנו. המורשת שלהם היא המורשת שלנו.

 

את הליך התיעוד הובילו בהצלחה רבה אומני האזור המוכשרים, מכל שכבות הגיל, מתחומי הצילום והכתיבה. תוצריהם היפים חושפים בפני הציבור הרחב, בייחוד בפני הדור הצעיר, את הדרך הארוכה שעשינו עד הלום.

 

תודתי לכל העוסקים במלאכה, ראשית לוותיקים על תרומתם והנכונות לספר את סיפורם ולשתף אותנו, לצלמים והכותבים האיכותיים על ההשקעה והתיעוד, למחלקת לשירותים חברתיים על הובלת המיזם לצד צוות מיזם ״האוטוגרפרס״ של עמותת ״להשאיר חותם״ אשר פעלו יחד ויצרו תוצרים מרהיבים.

 

שלכם,

דורון שידלוב

ראש מועצה אזורית גבעת ברנר

דבר ראש העיר
סיפורים
Asset%201%D7%A8%D7%A7%D7%A2_edited.png
Gold logo.png

עקבו אחרינו

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

 © The Autographers |  כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם 

blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page