top of page
איור לקול קורא.jpg
עברית

קול קורא: גבורה במבט

תערוכה בינלאומית נושאת פרסים

בהשראת סיפורי הישרדות, תקווה וגבורה במלחמת העולם השנייה

המועד האחרון להגשת מועמדות:

10 בנובמבר 2023 בחצות שעון ישראל.

את העבודות יש להגיש בטופס המיועד לכך בלבד.

עבודות מצטיינות יזכו בפרסים בשווי 10,000 ₪

 • המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף עמותת ״להשאיר חותם״ קוראת לאמנים מרחבי העולם ממגוון תחומים להגיש יצירות המתכתבות עם נושא התערוכה, סיפורי הישרדות וגבורה ממלחמת העולם השנייה, באמצעות פרשנות אישית או כסיפור אותנטי של שורד.

 • יצירות נבחרות יוצגו בתערוכה בינלאומית, שמטרתה לשקף את הפנים הרבות של זיכרון השואה באומנות מנקודת מבט עכשווית.

 • התערוכה תיתן במה לפרשנות אומנותית של סיפורים, רגעים וזיכרונות של שורדים, ככלי לשיתוף עדות אישית או זיכרון קולקטיבי ממאורע ההיסטורי, המתארים את הגבורה שמתגלה בשעת קושי ואת התקווה שהייתה בלב השורדים ליום שבו המלחמה תיגמר.

*הנרשמים מוזמנים להשתתף ביום עיון, שהוא רשות, בתאריך 8/10/2023. להרשמה ליום העיון

*לשאלות נוספות מוזמנים לפנות אלינו במייל:  theAutographers@gmail.com

טפסים להורדה
לוגו חדש המחלקה לישראל שוכב.png

רקע

מלחמת העולם השנייה פרצה בשנת 1939 ומחתה כמחצית מאוכלוסיית היהודים באירופה. חלקם נשלחו למחנות ריכוז, הסתתרו ביערות, חיו תחת זהות בדויה וסייעו לכוחות הפרטיזנים, וכולם נאבקו לשרוד. ברגעי ייאוש ופחד עולה גם ניצוץ של אנושיות, ויצר ההישרדות עשוי לעורר תקווה. מתוך השפל הגדול ביותר שידעה נפשם, הצליחו רבים מהשורדים להחזיק בקרבם תקווה זו לחיים טובים יותר, או אף פשוט מכך, ליום האחרון של המלחמה. סיפורם האישי הוא סיפור הישרדות וגבורה בזמן מלחמת העולם השנייה, על פניה השונים. 

אודות היוזמים (להלן ״עורכות התחרות״)

 

המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית 

המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בישראל ובתפוצות נוסדה כחלק מהצורך להעצמת הזהות היהודית־ציונית בקרב הישראלים והקהילות היהודיות ברחבי העולם. במחלקה שואפים להגשמת הציונות על ידי קידום חינוך יהודי־ישראלי, טיפוח ערכים ליברליים דמוקרטיים וקידום תרבות יהודית וישראלית. המחלקה פועלת למיצובה של ההסתדרות הציונית העולמית כארגון גג בינלאומי, להעצמת הזהות היהודית ישראלית ולעיצוב הזיכרון ההיסטורי הקולקטיבי של השואה בארץ וברחבי העולם, ע"י קידום פעילות הנצחה ושימור זיכרון השואה תוך העצמת שורדי השואה והצבתם במרכז, בעקבות ההבנה כי מספרם הולך ופוחת, כמו גם מתן דגש לחיבור הדור הצעיר לזיכרון השואה. המחלקה שותפה במיזמים המקדמים חברת מופת ומסייעים בחיזוק החוסן החברתי והחברה האזרחית בישראל. כמו כן פועלת המחלקה לקידום מנהיגות ומעורבות אזרחית וקהילתית, לחיזוק הזהות היהודית־ישראלית ולשילוב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.
 

עמותת "להשאיר חותם" 

 

עמותה אשר נוסדה במטרה לקדם אומנות על כל סוגיה לתיעוד הנצחת השואה וסיפורים/עדויות מאירועים היסטוריים, באמצעות חיבור בין יוצרים והפקת תערוכות וספרים בארץ ובעולם. העמותה הינה מיזם גלובלי המתאים לאלה שיש בהם תשוקה לתיעוד אומנותי וזיקה לאנושיות ולכוחה של

קהילה. העמותה דוגלת בשיתוף פעולה בין צלמים, עיתונאים, אומנים ואנשים המעוניינים להרחיב את מודעותם החברתית ולשתף את חוויות חייהם עם העולם. העמותה שואפת ללמוד מאזרחים ותיקים, דרך חוויותיהם האישיות מאירועים היסטוריים, ולתעד את סיפוריהם בדרך אומנותית עבור

הדורות הבאים.

 

תקנון

 • רשאים להשתתף בתחרות יוצרים אשר הזכויות על היצירה שייכות להם (להלן: "המשתתפים״ או "המציע"). 

 • רשאים להשתתף גם יוצרים מתחת לגיל 18 בכפוף לאישור הוריהם בכתב, באופן שיפורט להלן בהמשך תקנון זה. 

דגשים ותנאים להגשה

 

 • יש להביא את נושא התחרות לידי ביטוי באופן מרכזי ביצירה: הישרדות, תקווה וגבורה בזמן מלחמת העולם השנייה.

 • ההתייחסות לנושא אינה חייבת להיות עיקר היצירה, ויכולה להיות עקיפה/ביקורתית/מרומזת/מופשטת/מהללת/היסטורית/אישית ו/או כל וריאציה שתיראה ליוצר לנכון. עם זאת יצירה ללא התייחסות לנושא התערוכה – תיפסל.

 • היצירה יכולה לשלב טקסט (שיר או סיפור קצר עד 300 מילה), צילום, איור, וידאו או קול.

 • יצירה המשלבת וידיאו או קול לא תעלה על 2 דקות הקרנה.

 • יש לצרף יצירה מחמש השנים האחרונות, לכל היותר.

 • היצירה לא תכלול תכנים שיש בהם פגיעה ברגשות הציבור, לא תכלול מסרים מפלגתיים ולא יהיה בה כדי לפגוע בקהלים ובמגזרים בארץ ומחוצה לה – הצעה אשר לא תעמוד בתנאי סעיף זה תיפסל על הסף.

 • משתתף אשר ייקח חלק בתחרות, מאשר את פרסום והצגת יצירתו ו/או חלק ממנה, שמו ותמונתו, באתרי אינטרנט, ברשתות חברתיות, עיתון, טלוויזיה, פרסומים בתקשורת ובמדיה ברמה המקומית/ארצית, בתערוכה פיזית בישראל וברחבי העולם בכל דרך ובכל דרך פרסום מקובל אחר, בהתאם לראות עיניהן של עורכות התחרות.

 • במסגרת טופס הרישום לתחרות יידרש הנרשם לאשר תנאי תקנון זה על כלל סעיפיו.

אופן הגשת מועמדות לתחרות

יש למלא טופס מקוון המצ״ב ולצרף אליו את המסמכים הבאים:

 

 • קובץ עם יצירת האומנות של המציע, בפורמט ברזולוציה גבוהה: קובץ של היצירה המוצעת בפורמט PDF וברזולוציה המתאימה להדפסה בגודל 50/70 ס"מ או גודל ריבועי 100 ס"מ על 100 ס"מ (גודל מקסימאלי 20MB). ניתן להגיש עד 3 יצירות. ניתן לצרף קישור הורדה לטופס ההגשה. יש לשמור כל קובץ תחת שם המציע, לדוגמה כך: TomAdams.

 • תמונת פרופיל של המציע, שמורה תחת שמו באנגלית. לדוגמה: TomAdams.jpg

 • קובץ וורד ובו הסבר קצר המציג את הרעיון הניצב בבסיס ההצעה (עד 300 מילים) + טקסט אודות המציע (עד 150 מילים).

 •  כתב התחייבות וזכויות יוצרים חתום ומלא כנדרש (יש להוריד, למלא, לחתום ולהעלות בטופס המקוון).

 

יש לשמור את הקבצים תחת שמכם, באנגלית.

ניתן להעלות את הקבצים פעם אחת בלבד, אנא ודאו כי מילאתם את כל הנדרש. 

מועד הגשת ההצעות: עד לתאריך 10/11/2023 בשעה 23:59 (שעון ישראל) – הצעות אשר תוגשנה לאחר מכן תיפסלנה.​

בחירת המשתתפים

לאחר תום מועד ההגשה תתכנס במשרדי המחלקה לישראל ולהנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית ועדה לה יוגשו היצירות לעיון וייבחרו על פי החלטה אומנותית על ידי צוות הוועדה, על פי שיקול דעתם הבלעדי ובהתאם לתקנון זה, ללא חובה לנמק את הבחירה. 

 

שלב ראשון

בדיקת שלמות ההצעות בהתאם לנדרש. הצעה חסרה ו/או הצעה שאינה עומדת בדרישות ובתנאי ההגשה תיפסל, ולא תעבור לשלב הבחינה הבא. לאחר השלמת שלב הבחירה הראשון תיבחנה ההצעות על ידי צוות השופטים שיורכב מוועדה אשר תיבחר על ידי עורכות התחרות. הצוות יורכב מאנשי מקצוע מתחום האומנות, התקשורת וההיסטוריה.

 

שלב שני

ייבחרו מספר יצירות אשר ישתתפו בתערוכה ומתוכן יוכרזו בין 2 ל-5 עבודות מצטיינות אשר יהיו זכאיות לקבל פרס, כמפורט להלן. 

 • ההצעות תיבחנה על פי הפרמטרים הבאים: התאמת היצירה לנושא, מתן ביטוי אישי, יצירתיות, מקוריות, התייחסות למגוון קהלים, אופן ביטוי המסר ורמת ביצוע.

 • מובהר, כי עורכות התחרות אינן מתחייבות לבחור עבודות מצטיינות ואינן מתחייבות להציג את היצירות בתערוכה.

 • החלטה בדבר הזוכים תהיה סופית ולא תהיה למי מהמשתתפים זכות לערער על בחירת הזוכים.

הפרס

 • פרסים לעבודות מצטיינות: שמורה הזכות להעניק למשתתף/ים בתערוכה, שייבחר/ו ע״י ועדת השיפוט, פרסים בשווי 10,000 ₪.

 • למען הסר ספק, מובהר כי האמור בסעיף זה כפוף לשיקול דעתן הבלעדי של עורכות התחרות ואינו מחייב בשום אופן וצורה, וכי אם יוחלט שלא להעניק את הפרס או להעניק פרס נמוך יותר, לא תהא למשתתף/ים כל טענה ומענה נגד עורכות התחרות, בהקשר לאמור בסעיף זה.

 • בסיום הליך הבחירה, במהלך חודש ינואר 2024, בכוונת עורכות התחרות, בהתאם לשיקול דעתן, לערוך טקס או אירוע במסגרתו יוכרזו העבודות הנבחרות לתערוכה כמו גם העבודות המצטיינות. הפרסים יוענקו על ידי עורכות התחרות.

 • עורכות התחרות שומרות על זכותן, על פי שיקול דעתן הבלעדי, שלא להעניק את הפרס, לגרוע ו/או להוסיף עליו ו/או להציע פרס חלופי לזוכים.

 • עורכות התחרות לא תהיינה אחראיות לטיב השירותים ואיכותם נשוא הפרס (ככל שלא יהיה כספי) והמשתתפים מוותרים בזאת על כל טענה כנגד עורכות התחרות, בעניין זה.

 • עורכות התחרות לא יישאו בכל הוצאה ו/או מס ו/או תשלום הקשור למתן הפרס.

 • ככל שמי מהמשתתפים הנבחרים בתחרות לא יאותרו ע''י עורכות התחרות ו/או לא ישתפו פעולה בהליך קבלת הפרס יהיו רשאיות עורכות התחרות להעביר את הפרס למשתתף אחד שיוכרז על ידן כזוכה.

 

כללי

 1. המציעים לא יהיו רשאים לפנות לצוות השופטים במהלך הליך הבחירה לצורך קידום הצעותיהם או לשוחח עימם בנושא ההליך. עורכות התחרות אינן מתחייבות לעשות שימוש בהצעה הזוכה ולמציע לא יהיו כל טענות בעניין זה. 

 2. לעורכות התחרות ו/או למי מטעמן לא תהיה כל אחריות בגין כל טענה ו/או תביעה ו/או נזק מכל סוג ומין שהוא אשר ייגרם, ככל וייגרם, למשתתפים עקב השתתפותם בתערוכה או אי השתתפותם, לרבות בגין הצגת היצירה המוצעת על ידם במסגרת התערוכה ו/או בכל דרך אחרת. 

 3. עורכות התחרות שומרות על זכותן להוסיף או לשנות, בהתאם לשיקול דעתן, כל הוראה במסגרת תקנון זה. 

 4. בכל מקרה שבו תעלה סוגייה או שאלה או טענה אשר איננה מוסדרת במסגרת תקנון זה תובא להכרעה בפני יו"ר המחלקה לישראל והנצחת השואה בהסתדרות הציונית העולמית אשר יכריע בנושא והכרעתו תהיה סופית

 5. משתתף איננו רשאי להתחזות לאחר או לספק מידע אודותיו שאיננו מדויק.

 6. משתתף אינו רשאי לפעול בניגוד לחוקי מדינת ישראל, ובפרט לעשות פעולה שיש בה כדי לפגוע בצנעת הפרט או בזכויות קניין.

 7. אישור זה הינו בגדר ההסכמה הנדרשת לפי חוק זכות יוצרים התשס''ח-2017 וחוק זכויות יוצרים מבצעים ומשדרים -1984 (ככל שיקבע וחל בעניין זה).

 8. יובהר כי הסכמה זו אינה מוגבלת בזמן, עם זאת משתתף רשאי לבקש בכל עת, לבקש להסיר את היצירה מהתערוכה ועורכות התחרות מתחייבות לעשות כן תוך זמן סביר.

 9. עורכות התחרות לא ישאו באחריות על יצירות שהועלו על ידי משתתף באופן המפר את חוקי מדינת ישראל ו/או מדינות אחרות, ובפרט ללא הסמכת מצולמים ו/או תוך הפרת זכויות יוצרים ו/או הפרה קניינית .

 10. בהקשר לכך יובהר כי עורכות התחרות עושות את מיטב המאמצים לפעול בהתאם להוראות הדין ובכלל זה מכבדת זכויות יוצרים וכן את האיסור על פגיעה בפרטיות. 

 11. היה וזיהיתם בתכנים המועלים לאתר התחרות כי נעשה שימוש בתצלום ו/או יצירה אחרת שאינו עולה בקנה אחד עם האמור לעיל, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני: theautographers@gmail.com

 12. עורכות התחרות תהינה רשאיות לקצר ו/או להאריך את תקופת התחרות ו/או לשנות את תנאי התחרות ו/או לבטל את התחרות ו/או לדחותה הכל על פי שיקול דעתן. במקרה של שינוי כאמור יודיעו עורכות התחרות, באותו אופן בו פורסמה התחרות.

 13. עורכות התחרות לא ישאו באחריות לכל נזק, ישיר ו/או עקיף, מכל מין וסוג שהוא שיגרמו, אם יגרמו, למשתתף בתחרות לרבות נזקים הקשורים לתקלות שעלולות להתרחש במהלך התחרות ו/או עוגמת נפש למי מהמשתתפים. כמו כן לא ישאו בכל אחריות במקרה של ביטול התחרות ו/או חוסר יכולת להעניק את הפרס כתוצאה מנסיבות שאינן קשורות בהן ואינן בשליטתן. כך גם לא ישאו באחריות בגין כל טענה ביחס לכשל טכני בהעברת קבצים ו/או פרטים נדרשים ע"י מי מהמשתתפים.

 14. מובהר ומוסכם כי בכל התוצרים, נשוא התחרות, וכן פרטי המשתתפים, יהיו רשאיות עורכות התחרות לעשות כל שימוש שתמצא לנכון, לרבות פרסומם ברשת האינטרנט (ובכלל זה אתרי מדיה חברתית) זאת בליווי פרטי המשתתפים, שמותיהם ותמונותיהם, והמשתתפים מביעים מראש הסכמתם לפרסום ושימוש כאמור בתוצרים שישלחו על ידם ולעניין קטינים (מתחת לגיל 18) – בהסכמת האפוטרופוס של הקטין. כמו כן מוסכם כי לא יוחזרו תוצרים אלה למי מהמשתתפים והם יישארו בידי הצ"ע. 

 15. בכל מקרה של מחלוקת נשוא התחרות, תהיה הסמכות לדון במחלוקת כאמור, לבית המשפט המוסמך בירושלים בלבד.

 16. בהשתתפות בתחרות מאשרים המשתתפים קבלת כל תנאי תקנון זה. 

תקנון

דגשים נוספים

 

אם יצירתך מבוססת על סיפור של שורד/ת שואה מסוים, חשוב לציין במסמך המתאר את יצירתך:

א. שם מלא של השורד/ת

ב. שנת לידה ומקום לידה

ג. איפה שהה/שהתה בזמן המלחמה?

ד. מה מצבה/ו היום – האם הוא/היא בחיים, מה מקום המגורים והאם יש לו/לה ילדים ונכדים?
 

פרופיל אודותיך

בתערוכה יופיע טקסט אודות היוצרים, לכן יש לצרף פסקה שמספרת עליכם בקצרה, ולכלול בה מידע שנוכל לפרסם עליכם לצד תמונת הפרופיל. 

HilaKadi

דוגמה לפרופיל יוצר

הילה קאדי

 תל אביב, ישראל

צלמת אופנה

  

אני צלמת אופנה, תושבת תל אביב ובוגרת מכללת הדסה. נולדתי וגדלתי בירושלים ואני דור תשיעי מצד אימי לבני המשפחה המתגוררים בירושלים. סבי מצד אבי נולד בפולין לפני מלחמת העולם השנייה ונמלט לארץ המובטחת ב-1922.

 

כאישה ישראלית וכיהודיה, אני מרגישה שהשתתפותי בפרויקט זה היא חובה אישית. אני מחויבת להראות, דרך עדשת המצלמה שלי, את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל, מקום שאליו כל כך כמהו להגיע.

1.png

 לוח השראה

unnamed.jpg
unnamed-2.jpg
צילום: ניסים סלם
צילום: ניסים סלם
unnamed-2.png
unnamed-3.png
צילום (מימין לשמאל): אייל סאבא, רוני אלברט, חיים ורסנו, נמרוד גליקמן

הסידור הכחול של סבא צבי

כתיבה: אסתר בן זמרא

 

שדה קרב ומלחמה, טנק שרמן ישן והדי פיצוצים – צבי פרבדה זוכר אותם היטב עד היום, כמעט חמישים שנה אחרי. חורף 1973 פוגש את צבי, מט"ק בגדוד הפיקודי, במערכות הסוערות ושטופות הכאב של מלחמת יום כיפור. צבי, המט"ק מפרדס־חנה, מוקפץ עם הגדוד לרמת הגולן, בטנק מיושן שדורש תיקון כל כמה קילומטרים. השטח עוין ומסוכן, המלחמה כבר גבתה חיים של אנשים רבים מדי. בהגעה לשטח האימונים, נדהמים חברי הגדוד לגלות שולחנות ערוכים בצורת ח׳ ועליהם מזון, וספסלים נטושים. ככל הנראה נעזבו בבהילות על ידי צוות שמיהר למשימה חשובה כזו או אחרת. במלחמה אין זמן להרגיש, ובכל זאת משהו לוכד את תשומת הלב של צבי ונוגע בו עמוק: סידור כחול, קטן, שנשכח ליד האוכל החם. הוא לא יודע מדוע – הוא אינו אדם דתי – ובכל זאת הוא שם את הסידור בכיסו. 
כמה ימים לאחר מכן, על הגדוד מוטלת המשימה לתקוף את מוצבי 'אל חנות'. בהישמע הפקודה הם יוצאים אל הקרב: בבוקר ה־11 באוקטובר, צבי מוביל את הטנק בין טילי הנ"ט הסורים ומכוון את הצוות שלו לעבר המוצבים. כשמנוע הטנק נכבה, צבי קופץ מהטנק ופועל לתיקונו תחת אש בלתי פוסקת. הם ממשיכים להילחם ברקע הדי הפיצוצים, עד שטנק ישראלי שעובר לידם מסמן להם לחזור אל גדר המערכת. צבי מגלה שרבים מחבריו לא שרדו את הקרב, ביניהם המ"פ שלו. בכיס נותר הסידור, עד דומם לאובדן ולמוות, והוא שלם, ללא פגע.

צבי שב הביתה מהמלחמה ויחד עם אפרת, אשתו, מחליט לחפש את בעל הסידור. זה אמור להיות קל: על הסידור רשום בכתב יד "קורן", וגם "ישיבת הדרום". אבל החיפוש הפשוט מתגלה כבלתי אפשרי. אף אדם העונה על השם לא איבד סידור במלחמה...לסיפור המלא

1.png

Heroism and Hope during World War II 

An international award-winning exhibition

Inspired by stories of survival, hope and heroism in WW II

 • The Department for Israel and Holocaust Commemoration Worldwide in The World Zionist Organization in collaboration with The Autographers Initiative, call for artists worldwide to submit entries that correspond with the theme, Heroism and Hope During WWII.

 • The selected works will be presented in an international exhibition that portrays the many faces of Holocaust memory through contemporary art.

 • The exhibition welcomes artistic interpretation of stories, moments, and memories of survivors as a tool for sharing a personal testimony or a collective memory from a historic event. Artworks should which portray the heroism that presents itself in time of need, and the hope that resided in the hearts of the survivors for the day the war might come to an end.

*A non-mandatory seminar will take place on October 8th 2023.  Register here

*For further questions contact us via email: theAutographers@gmail.com

10,000 ILS worth of prizes will be awarded for selected works

Deadline for submission of entries: Friday, November 10th 2023, midnight Israel GMT. Submit entries via the form only

אנגלית
download-form

Background

The Holocaust took place during World War II (1939 to 1945). By the end of the war, the Nazis had murdered 6 million Jews – two-thirds of European Jewry. Jewish victims were deported to ghettos and later to concentration camps and death camps. Some were able to escape deportations, and hid in the woods, lived under false identities or aided partisan forces. They all fought to survive. 

 

Despite the dehumanization, desperation and fear, sparks of humanity and hope still emerged. From the darkest time they had ever known, many victims managed to hold in their heart the hope that human dignity and tolerance would prevail, and that the war would come to an end. In each of their individual experiences is a story of survival and heroism during World War II.

About the sponsors (hereunder “the competition organizers”) 

 

The Department for Israel and Holocaust Commemoration Worldwide in The World Zionist Organization 

The Department for Israel and Holocaust Commemoration Worldwide was founded to address the need of empowering the Jewish-Zionist identity among Israelis and Jewish communities worldwide. In the department for IHC we aspire to fulfill the Zionist dream by promoting Jewish-Israeli education, nurturing liberal democratic values and cultivating Jewish and Israeli culture.

 

The department works to position the World Zionist Organization as an international umbrella organization for strengthening Jewish Israel identity and for shaping the collective historical memory of the Holocaust in Israel and around the world. This is achieved by promoting the commemoration and preservation of the memory of the Holocaust while empowering the Holocaust survivors and placing them at the forefront, following the understanding that their numbers are decreasing. We additionally emphasize a connection between the younger generations to the memory of the Holocaust to ensure this.

 

The department partners in many projects that promote a model society and help strengthen social resilience and civil society in Israel. The department also works to promote leadership and civic and community involvement to strengthen the Jewish-Israeli identity and integrate populations with special needs.

 

The Autographers (Leave a Mark association)

 

Founded with the aim of promoting art on any issue to document the commemoration of the Holocaust, stories/testimonies from historical events, through connecting artists and producing exhibitions and books in Israel and around the world. “The Autographers” is a global network for those who are passionate about documentation, humanity and the power of a community. We enable an innovative approach through encouraging partnerships between photographers, journalists, artists, and people wishing to expand their social awareness and share their experiences with the world. We aspire to learn from senior citizens through their personal experiences of historic events, and to document their stories in an artistic way for the next generations.

Terms and conditions

 

Who qualifies to apply?

 • The submission is open to all creators to whom the creative rights belong (hereunder: “the participant” or “the applicant”).

 • Creators under the age of 18 are also allowed to participate, subject to their parents' written approval, as will be detailed below later in these regulations.

Conditions for creation submitted 

 • The content of the work must correspond with the exhibition theme: survival, hope and heroism during World War II.

 • The reference to the theme does not have to be the center of the work, and can be indirect/critical/implied/abstract/glorifying/historical/personal or any other variation the writer/creator sees fit. However, a work without any reference whatsoever to the theme - will be disqualified. 

 • The work may contain: text (poem or short story up to 300 words), photography, illustration, video, or sound. 

 • Works containing video/sound will not be over 2 minutes long.

 •  The work must be from the past five years.

 • The submitted work will be done in a way as to not offend the public sentiment, there will be no political messages within it, and it will not aim to harm or offend any crowds and sectors of the population within or without the country. A proposal which will not abide by the aforementioned, will be disqualified. 

 • Any participant in the competition hereby gives consent to publish their work or part of the work, name and picture, online and on the local/global media, newspaper, television, advertisements, exhibitions, etc, as the organizer of the competition sees fit.

 • Within the competition application form, the applicant is required to give consent to these terms and conditions on all its clauses.

Submission Guidelines

Fill out the online form and attach the following documents to it:

 

 • A file containing the applicant’s artwork, for exhibition purposes, in high resolution format: file of the proposed artwork in a PDF file and in a resolution appropriate for 50/70 centimeters size of print or 100/100 centimeters size of print. Maximum file size 20MB. You may upload up to 3 artworks. You may attach a download link to the submission form. All files must be named after the name of the applicant, for example: TomAdams.

 • A profile picture of the applicant, named after the applicant’s name in English, for example: TomAdams.jpg

 • A Word file containing the idea behind the proposal (up to 300 words) + text about the applicant (up to 150 words).

 • A filled out as required and signed letter of commitment and copyright (download , fill out, sign and upload the letter to the digital form).

 

All files should be saved under your name in English.

The files can only be uploaded once, so please make sure to complete all information. 

The applicants will file their proposal via the digital form until November 10th 2023 Midnight Israel GMT. 
 

Process of selection

The works will be reviewed by a committee, and selected according to an artistic decision by the members of the committee, by its exclusive judgment, in accordance with these terms and conditions, and with no need to explain its decision.

 

Stage 1

Checking if the proposals are complete as required. A proposal lacking and/or not reaching the requirements and the terms and conditions will be disqualified, and will not move on to the next stage. After the completion of the first stage the proposals will be examined by a judging team assembled from a committee selected by the competition organizers. The team will consist of experts from the fields of the arts, media and history.

 

Stage 2

Several works will be chosen to be displayed in the exhibition, from the finalists there will be chosen between 2 to 5 exceptional works.

 • The proposals will be evaluated according to the following parameters: adapting the piece to the theme, providing personal expression, creativity, authenticity, addressing a variety of audiences, form of expressing the message and level of execution.

 • It is noted that the competition organizers do not commit to select exceptional works and do not commit to display the works in the exhibition.

 • The decision regarding the winners will be final and none of the participants will have the right to appeal the selection of the winners.

 

The awards

 • Prizes for exceptional works: The organizers of the competition reserve the right to grant prizes worth 10,000 ILS to the participant/participants who will be selected by the judging committee. 

 • For the avoidance of doubt, it is notified that what is stated in this clause is under the exclusive judgment of the competition organizers and is not binding in any way or form, and if it shall be decided not to grant the award or to grant a lower amount, the participant will have no claim against the competition organizers in  accordance with the content of this clause. 

 • At the end of the selection process, during the month of January 2024, the competition organizers are intending, at their discretion, to perform a ceremony or an event in which the selected works for the exhibition shall be announced as well as the exceptional works.  The awards will be granted by The competition organizers.

 • The contest organizers reserve their right, at their sole discretion, not to award the prize, subtract and/or add to it and/or offer an alternative prize to the winners.

 • The organizers of the competition will not be responsible for the nature of the services and their quality that is the subject of the prize (as long as it is not financial) and the participants hereby waive any claim against the organizers of the competition, in this regard.

 • The organizers of the contest will not bear any expense and/or tax and/or payment related to awarding the prize.

 • To the extent that any of the participants selected in the competition are not located by the organizers of the competition and/or do not cooperate in the procedure of receiving the prize, the organizers of the competition will be entitled to transfer the prize to one participant who will be announced by them as the winner.

 

General

 1. The applicants are forbidden to approach the members of the committee during the selection process to promote their proposals or to discuss with them about the process. 

 2. The competition organizers and/or anyone on their behalf will not be held accountable for any claim and/or litigation and/or damage of any kind that might come, if at all, to the participants due to their participation or lack thereof, including due to the display of their proposed work during the exhibition.

 3. The competition organizers reserve the right to add or change, in accordance with their judgment, any requirement within these terms and conditions.

 4.  In any case where an issue or question or claim arises that is not regulated within the framework of these regulations, it will be brought to a decision before the chairman of the Israel and Holocaust Commemoration Department in the World Zionist Organization who will decide on the issue and his decision will be final

 5. A participant may not impersonate another or provide information about him that is not accurate.

 6. A participant is not allowed to act contrary to the laws of the State of Israel, and in particular to take an action that would harm the individual's modesty or property rights.

 7. This approval constitutes the consent required by the Copyright Law 2017-2017 and the Performers and Broadcasters Copyright Law-1984 (as determined and applicable in this matter).

 8. It will be clarified that this consent is not limited in time, however, a participant may request at any time, to request to remove the work from the exhibition and the organizers of the competition undertake to do so within a reasonable time.

 9. The organizers of the contest will not be held responsible for works uploaded by a participant in a manner that violates the laws of the State of Israel and/or other countries, and in particular without the certification of photographers and/or in violation of copyright and/or proprietary infringement.

 10. In connection with this, it will be clarified that the organizers of the contest make their best efforts to act in accordance with the provisions of the law, including respecting copyrights as well as the prohibition of invasion of privacy.

 11. If you have identified in the content uploaded to the competition website that a photograph and/or other work has been used that is not consistent with the above, you are welcome to contact us and ask to cease the use via the email address: theautographers@gmail.com

 12. The organizers of the competition will be entitled to shorten and/or extend the period of the competition and/or change the conditions of the competition and/or cancel the competition and/or postpone it all at their discretion. In the event of such a change, the competition organizers will notify, in the same way as the competition was announced.

 13. The organizers of the competition will not be held responsible for any damage, direct and/or indirect, of any kind and type that they cause, if they cause, to a participant in the competition, including damages related to malfunctions that may occur during the competition and/or emotional distress to any of the participants. Also, they will not bear any responsibility in the event of cancellation of the competition and/or inability to award the prize as a result of circumstances beyond their control. Likewise, they will not be held responsible for any claim related to a technical failure in transferring files and/or details required by any of the participants.

 14. It is clarified and agreed that in all the products, the subject of the competition, as well as the details of the participants, the organizers of the competition will be allowed to make any use they see fit, including their publication on the Internet (including social media sites), this accompanied by the details of the participants, their names and photos, and the participants express their consent to publication and use in advance As stated in the products that will be sent by them and for the interest of minors (under 18) - with the consent of the minor's guardian. It is also agreed that these products will not be returned to any of the participants and they will remain in the hands of the CE.

 15. In any case of dispute regarding the subject of the competition, the competent court in Jerusalem alone will have the authority to discuss the said dispute.

 16. By participating in the competition, the participants confirm acceptance of all the terms of these regulations.

Additional instructions

If your work of art is based on a survivour’ story, It is important to note: 

1.  Full name 

2.  Year and place of birth 

3.  Where were they during the war?

4.  What is their situation today – are they alive, where do they live and Do they have children and grandchildren?

     

Guidelines for Your Profile

Text about the artists will also appear in the exhibition. We would appreciate it if you included a paragraph about you, that we could publish next to your photo. Here is an example:

HilaKadi

Hila Kadi 

Tel Aviv, Israel 

Fashion photographer 

  

I am a fashion photographer based in Tel Aviv and a Hadassah College graduate.  I was born and raised in Jerusalem and I am the ninth generation on my mother's side of family members living in Jerusalem. My grandfather on my father's side was born in Poland before WWII and escaped to “the Promised Land” in 1922. 

 

As an Israeli woman as well as a Jew, I feel that taking part in this project is a personal obligation. A commitment to show, through my camera lens, the connection of the Jewish people to the Land of Israel, a place which they so desperately longed for.

 Inspiration board

unnamed.jpg
unnamed-2.jpg
Photo by Nissim Salem
Photo by Nissim Salem
unnamed-2.png
unnamed-3.png
Photos by (left to right): Nimrod Glicksman, Haim Verssano, Roni Albert, Eyal Saba
terms and conitons
blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page