top of page
איור תל אביב רקע שקוף.webp

נדב ריינר

השכמה צבאית

1.png

אור סופר

צילום: ספיר מטלו

כתיבה:


״קראתי להם לחדר שלי וסיפרתי להם שאני יוצא עם בחור, לא הצלחתי להגיד את המשפט ׳אני הומו׳, אז פשוט סיפרתי להם מי הבחור, איך קוראים לו ומה הוא עושה בחיים. זה בכלל לא היה דרמטי עבורם, אבל מאד דרמטי עבורי. אחי התאום ואחותי הגדולה יצאו גם הם מהארון והורי כבר יכלו להתמודד עם זה. סיפרתי באותו יום לכולם. התקשרתי לכל אחד מהאחים שלי. הייתה שיחה טעונה ומרגשת. נורא בכיתי והתנצלתי על מי שאני, על זה שאני הומו. הרגשתי שאני עוד הפעם הורס להורים שלי את החיים, פעם שלישית שהחץ הזה פוגע בהם והם ישאלו את עצמם ׳מה עשינו לא נכון״׳ ואיך הם גידלו משפחה שכזאת, מתוך ארבעה ילדים שלושה יצאו ׳פגומים׳, ובגלל זה ממש לא רציתי לספר להם.״

הדובר הוא נדב ריינר, בן 28 במקור ממושב בניה וכיום מתגורר בתל אביב עם בן זוגו - לידור, כבר שלוש שנים. הוא עובד כאנליסט בחברת סטארט-אפ ובוגר תואר שני לתקשורת. הוא גדל בבית אוהב, משפחה מלוכדת שעל אף שכל אחד גר במקום אחר בארץ, הם דואגים להיפגש לפחות פעם בשבוע.

בבית הספר חווה הצקות והטרדות שגרמו לו להרגיש נטע זר: ״הבנים שהייתי חבר שלהם פעם צעקו לי מרחוק שאני הומו. אני עדיין זוכר את המנגינה הצורמת הזאת, זה מהדהד אצלי בראש שפתאום מדברים על להיות הומו בבית הספר. גם שהם צעקו לי את זה לא חשבתי שאני הומו, אלא פשוט הרגשתי שאני שונה מהם, קצת אחר ויותר רגיש.״ הוא מספר.
אבל ככל שהתבגר נושאי השיחה ותחומי העניין עם חבריו השתנו. ממחבואים ומשחקי מחשב הם נהפכו לשיחות על בנות, הוא לא מצא את עצמו והתנתק מהם לחלוטין. הוא הכיר קבוצת בנות איתן מצא שיח משותף, אבל גם שם הרגיש תחושת בדידות.
כשכולם הלכו למסיבות הוא היה נשאר בבית. המחשבה מה יגידו ומה יחשבו התעלתה על כל רצון שלו ללכת. ״סבלתי מביטחון עצמי ירוד וגם פחדתי שישפטו אותי על זה שאני רוקד ומסתובב רק עם בנות.״ הוא מסביר.

בצבא כל הקלפים נטרפו, ומילד מפוחד הוא הפך להיות מ״כ מוערך ואהוב בשל היכולות והאישיות שלו. ״היה לי המון כוח, פיקדתי על מלא טירונים שלא יודעים עלי כלום ואני יודע עליהם הכל. הרגשתי מאד סמכותי והביטחון העצמי שלי עלה, הרגשתי חשוב. מאחורי הגב החיילות היו קוראות לי המפקד החתיך.״ הוא משתף.
בצבא הרגיש שמשהו מתעורר בו, משהו שהוא לא חש לפני, וחיזק אותו לספר להורים ולצאת לעולם.
זה סיפור על התעוררות מחודשת, תעוזה, ושינוי של הילד המופנם והשקט שהצליח לצעוק מבלי להתבייש מי הוא, להוריד את המסכה ולחיות את חייו כפי שהוא רוצה ומחליט.

רפלקציה

כשאני מסתכלת לאחור, אני מאוד שמחה על הבחירה שלי בקורס הזה. התחברתי מאוד לגישה של המרצה ולתוכן שהועבר בשיעורים, וחיכיתי בקוצר רוח בכל פעם לשיעור הבא. כשהבנתי שהמשימה הסופית של הקורס תהיה ראיון עם אדם מהקהילה, התרגשתי וידעתי מיד את מי אני עומדת לראיין. עידן הוא אחי החורג, ואני מרגישה שזכיתי להיות בין האנשים הבודדים בעולם איתם הרגיש בנוח בילדותו להתנהג כמו שהוא רצה באמת.

אור סופר

creators
Gold logo.png
blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page