top of page
איור תל אביב רקע שקוף.webp

רחלי זכרוביץ

השיר של רחלי

1.png

נוי כרמלי

צילום: ספיר מטלו

כתיבה:

"אני לא זוכרת כילדה בשכונה ובביה"ס שהייתה דוגמא ללהט"ביות. הרגשתי שאני יחידה", כך מספרת רחלי, גננת בת 34 שגרה עם בת הזוג והילד של בת הזוג יחד, ברמת גן.
היא גדלה והתחנכה בעכו, בבית ספר ממלכתי בבית להורים גרושים. "גיליתי שאני לסבית מילדות, ממש ידעתי את זה תמיד, באיזשהו שלב בילדות היה בי גם וגם היה קצת רועי וקצת רחלי, לא ידעתי לקרוא לזה אז בשם לסבית אבל תמיד ידעתי שאני אחרת".

בחטיבת הביניים כבר הבינה שהיא לסבית ורק בכיתה י' החליטה לצאת מהארון - תחילה מול חברותיה לכיתה ואחר כך מול משפחתה של אביה. היציאה מהארון בבית הספר הייתה חיובית, והיא מספרת שגם התלמידים וגם המורים קיבלו אותה איך שהיא. היא מודה על כך שלמדה במקום מקבל ומכיל. לעומת זאת במשפחתה חוותה יציאה פומבית כשבת דודתה מצד אביה התקשרה וסיפרה זאת לשאר המשפחה ולא אפשרה לה לספר זאת בעצמה. לאמה היא סיפרה רק כשהייתה בצבא והיא קיבלה זאת באהבה, וכך עד היום. רחלי מספרת כי השירים של רונה קינן ודרכה אמנים שונים מהקהילה עזרו לה בתהליך הזה. "המוזיקה שלה מאוד החזיקה אותי שם, מאוד חיברה אותי שהכל בסדר ושאני לא לבד, היא הייתה עבורי ממש אסקפיזם ודרכה נחשפתי לעולם שלם של תרבות שצללתי לתוכו ודרכה הכרתי עוד אמנים ואומניות מהקהילה, זה ממש היה עוגן עבורי". כך התחילה לגלות ולחקור את הקהילה הזו. בהמשך היא ורונה גם נהיו חברות, היא טיפלה בבנה בגן ורונה אף הגיעה לשיר לה ביום הולדתה. היא מספרת כי החלה למצוא חברים שונים מהקהילה תחילה באמצעות צ'אטים ולאחר מכן מפגשים בתל אביב, מספרת על השפעת הרצח בבר נוער עליה "כמו כדור בלב". וניתן לראות כי מאז יצאה מהארון לא ניסתה להסתיר את זהותה והרגישה בטחון במי שהיא.

רפלקציה

מצבו של הנוער הלהט"ב במערכת החינוך בישראל הוא קורס שבחרתי מרשימה, וללא התלבטות. שמחתי שהיה לי מקום כי רבים רצו בו. ובמהלך הקורס הבנתי עד כמה תחושתי לגביו היו מדויקות. הקורס הזה הוא מתנה. זהו קורס לפיתוח תודעה חברתית. המרצה מקהילת הלהט"ב, היה פתוח וסיפר על עצמו דבר שיצר הרגשה פתוחה ומכילה. כל מפגש היה מרתק, שמענו סיפורים אישיים על תהליכי יציאה מהארון ועל חוויות בית ספריות שהשאירו צלקות וכמובן גם חומר תיאורטי על מערכת החינוך פעולותיה בעניין הזה ואיך ניתן לשלב ולקדם את הנושא הכל כך חשוב הזה. בנוסף ניתנה לי הזכות להשתתף בפרוייקט החשוב הזה בו מוצגת תערוכה שלסיפורים ושיתופים ממקור ראשון. זכיתי לראיין את דני שהיה פרטנר נפלא לתהליך. אני מודה על הפתיחות בה דיבר והרגשתי כמה חשוב שיש את הפלטפורמה הזאת לקידום המודעות בנושא הלהט"ב. כולי תקווה שאנשים יוכלו להיות מי שהם בכל מקום ובכל זמן.
אני מרגישה שבזכות הקורס למדתי בצורה משמעותית על החשיבות של היחסים עם הנוער הלהט"ב. כאשת חינוך לעתיד למדתי על הרגישות בה יש לנקוט עם נערים ונערות שרק מגלים את עצמם ועל כך שחשוב לאפשר להם סביבה מקבלת ותומכת. בנוסף במהלך הקורס נחשפתי לסיפורים שונים והבנתי את המשמעות של קבלת האחר. הקורס פתח בפני עולם שלא הכרתי ואני שמחה על כך שניתנה לי האפשרות לחוות את הלמידות המשמעותיות האלו.

נוי כרמלי

creators
Gold logo.png
blue background

הצטרפו למסע שמשאיר חותם

עקבו אחרינו

תודה רבה! נחזור אליך בהקדם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

טלפון: 0547-250800

TheAutographers@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לעמותת להשאיר חותם ומיזם The Autographers

bottom of page