לזכר המלוט קרקליס
על חלומות והגשמה
![1.png](https://static.wixstatic.com/media/e0b81a_a14577c39a804f9faacd70d51cbebbcc~mv2.png/v1/fill/w_1677,h_77,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/1.png)
כתיבה: ענת גונן
איור: נטשה מויז'ס
הלמוט קרקליס, מהנדס מכונות שעלה עם קום המדינה מגרמניה, מגיע ליישוב הקטנטן, קרית חרושת ועושה מעשה. הוא הופך את שבילי העפר לדרכי אספלט, רותם את התושבים לבנות במו ידיהם מתקני משחקים עשויים ברזל והופך את היישוב למקום מחייה ייחודי.
אילן קרקליס בנו, זוכר את תהלוכות הלפידים ומצעד הדגלים ביום העצמאות וכמובן את נטיעות ט"ו בשבט. "היינו מחוברים אל הקרקע. אני מתגעגע אל החיים הפשוטים" הוא אומר, ומוסיף "אבא האמין שההר של קרית חרושת יהפוך לסביון".
כיום, חזונו של קרקליס מתגשם, ההר מיושב ופורח. קרית חרושת היא עתודת הקרקע הגדולה של קרית טבעון.
הלמוט, פרץ גבולות מעבר לקרית חרושת, הוא היה ממקימי מוביל המים הארצי, עבד בחברת תה"ל, שמתחה את צינור הנפט מאילת לאשקלון בזמנים שנפט מאירן הגיע באניות לאילת.
איפה ישנם עוד חולמים ומגשימים כאלה.
לזכר המלוט קרקליס
![blue background](https://static.wixstatic.com/media/e0b81a_02cf5af0f70642efb1f6a767a081e4ac~mv2.jpg/v1/fill/w_96,h_54,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/e0b81a_02cf5af0f70642efb1f6a767a081e4ac~mv2.jpg)
Join the journey
that leaves a mark
Follow us
Contact
Phone: 0547-250800
TheAutographers@gmail.com
© All rights reserved to the association to leave a mark and venture The Autographers